Podłączanie słuchawek do komputera

UWAGA. Niniejsza instrukcja dotyczy typowych komponentów komputera bazującego na systemie Windows. W pewnych przypadkach wygląd poszczególnych elementów oraz sposób ich podłączenia może się różnić od przedstawionego poniżej.

Aby przeprowadzić test, wymagane są: komputer PC oraz słuchawki. Poniższe zdjęcia przestawiają przykładowe modele ogólnodostępnych słuchawek „współpracujących” z komputerem.
headphones

Rekomenduje się wykonanie testu na słuchawkach. Wykorzystanie głośników komputera może prowadzić do zmniejszenia wiarygodności pomiaru.

Wtyczki mikrofonu oraz słuchawek

W ogólnym przypadku słuchawki posiadają jedną wtyczkę, którą należy podłączyć do komputera. Niemniej jednak, słuchawki „komputerowe” mogą posiadać również dwie wtyczki. Jedna z nich jest „właściwą” wtyczką słuchawek, natomiast druga – wtyczką mikrofonu. W celu przeprowadzenia testu, należy podłączyć do komputera wtyczkę słuchawek.

Wybór właściwej wtyczki

Poniższy rysunek przedstawia przykładową parę wtyczek.

Jeśli Twoje słuchawki posiadają dwie wtyczki, rozróżnienie wtyczki „właściwej” od wtyczki mikrofonu nie powinno sprawić Tobie większych problemów. Wtyczkę, którą szukasz możesz zidentyfikować na podstawie następujących cech:

  1. Kolor – czarny lub zielony zazwyczaj oznacza wtyczkę słuchawkową
  2. Widoczny symbol słuchawek (analogiczny lub podobny do przedstawionego po prawej stronie)
  3. Napis „phones”, oznaczających w języku angielskim właśnie „słuchawki”

Pozostała wtyczka, tzn. wtyczka mikrofonu, nie ma znaczenia w badaniu, tak więc nie ma potrzeby jej podłączenia do ściśle określonego gniazda.

Podłączenie do karty dźwiękowej

Wtyczkę należy połączyć z zielonym wyjściem karty dźwiękowej komputera

 

output soundcard PC

na obudowie (1)

output soundcard PC

na obudowie (2)

output laptop

w laptopie

ukryte

Wejscie karty dźwiękowej znajduje się zazwyczaj na tylnej stronie obudowy komuptera lub z boku komutera w przypadku laptopa. Często wyjcie karty dźwiękowej oznaczone jest specjanym kolorem oraz może być oznaczone przez odpowieni symbol (zamieszczone z prawej strony).

 

Kliknij tutaj, aby wrócić do instrukcji.