Test trypletów cyfrowych

Test ten umożliwia określenie Twojej zdolności do “wysłyszenia” mowy prezentowanej na tle szumu. Kliknij tutaj , aby dowiedzieć się więcej nt. pomiarów zrozumiałości mowy w szumie. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się, dlaczego warto przeprowadzić tego typu test. Pamiętaj, że problemy ze zrozumiałością mowy są najczęstszym objawem uszkodzenia słuchu, tak więc wynik tego testu może być bardzo ważną wskazówką dla Ciebie i dla Twojego lekarza.

 

Test wymaga odpowiednich ustawień Twojego komputera

1. Podłącz słuchawki lub głośniki do karty dźwiękowej Twojego komputera Pomoc
2. Test wymaga zainstalowania programu JAVA 1.3 lub wersji wyższej. Sprawdź, jaka wersja JAVA jest zainstalowana na Twoim komputerze. Jeśli poniższe pole jest zielone, oznacza to, że posiadasz odpowiednią wersję JAVA i możesz kontynuować test. Jeśli pole to jest czerwone, powinieneś(aś) załadować nowszą wersję JAVA lub odpowiednie uaktualnienie (upgrade). Kliknij pomoc, aby dowiedzieć się więcej na temat instalacji JAVA. Pomoc

3.Następnie dobierz optymalną dla Ciebie głośność dźwięku:

  1. Przybliż słuchawki do ucha, ale nie zakładaj ich – pozwoli to uniknąć dyskomfortu, jeśli dźwięk okaże się zbyt głośny
  2. Kliknij przycisk “start” aby rozpocząć odtwarzanie sygnału
  3. Dopasuj głośność dźwięku tak, aby była ona dla Ciebie komfortowa; odbierany dźwięk nie powinien być ani za głośny, ani za cichy.
  4. Możesz tego dokonać za pomocą regulatora głośności w głośnikach, słuchawkach lub systemowej regulacji głośności (speaker icons)
  5. Po ustawieniu odpowiednie głośności kliknij “stop”,
Kliknij Pomoc aby dowiedzieć się jak ustawić głośność systemową w Twoim komputerze
Pomoc

WAŻNE INFORMACJE:

  • Test ten powinien być przeprowadzony w jak najcichszym otoczeniu. Jeśli nosisz aparat słuchowy, zdejmij go na czas wykonywania badania.
  • Najlepiej będzie, jak głośniki będą znajdować się naprzeciwko Ciebie
  • Test wymaga szerokopasmowego łącza internetowego. Jeśli transfer jest zbyt mały, możesz usłyszeć przerwy w sygnale. W takim przypadku wynik testu może być mniej wiarygodny
  • Test ten jest tzw. badaniem przesiewowym, którego zadaniem jest dostarczenie ogólnych informacji nt. stanu Twojego słuchu. W celu wykonania precyzyjnych badań diagnostycznych, odwiedź wyspecjalizowaną placówkę.

Jeśli ustawienia Twojego komputera są poprawne, kliknij tutaj .