Test lokalizacji dźwięku

Niniejszy test oceni Twoją zdolność do lokalizowania źródła dźwięku w przestrzeni. Badania tego typu często określa się mianem testów lokalizacji słuchowej, percepcji przestrzennej lub słyszenia przestrzennego. W przypadku ubytku słuchu, nasza zdolność do precyzyjnej identyfikacji kierunku, z którego dobiega do nas dźwięk może być zaburzona. W związku z tym, oprócz standardowych badań słuchu (czułość słuchu, zrozumiałość), często bada się również zdolność osoby badanej do lokalizowania w przestrzeni źródła sygnału dźwiękowego.

Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji na temat lokalizacji dźwięku.

Jeśli już wykonywałaś (-eś) wcześniej ten test i jesteś przekonana (- ny), że ustwienia Twojego komutera są poprawne kliknij "rozpocznij test" na dole strony. W przeciwnym razie postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:
1. Podłącz słuchawki do karty dźwiękowej Twojego komputera Pomoc
2. Test wymaga zainstalowanego programu JAVA 1.3 lub wersji wyższej. Sprawdź, jaka wersja JAVA jest zainstalowana na Twoim komputerze. Jeśli poniższe pole jest zielone, oznacza to, że posiadasz odpowiednią wersję JAVA i możesz kontynuować test. Jeśli pole to jest czerwone, powinieneś(aś) załadować nowszą wersję JAVA lub odpowiednie uaktualnienie (upgrade). Kliknij pomoc, aby dowiedzieć się więcej na temat instalacji JAVA. Pomoc
 
3. Następnie dobierz optymalną dla Ciebie głośność dźwięku:

  1. Przybliż słuchawki do ucha, ale nie zakładaj ich – pozwoli to uniknąć dyskomfortu, jeśli dźwięk okaże się zbyt głośny
  2. Kliknij przycisk “start” aby rozpocząć odtwarzanie sygnału
  3. Dopasuj głośność dźwięku tak, aby była ona dla Ciebie komfortowa; odbierany dźwięk nie powinien być ani za głośny, ani za cichy.
  4. Możesz tego dokonać za pomocą regulatora głośności w głośnikach, słuchawkach lub systemowej regulacji głośności () .
  5. Po ustawieniu odpowiedniej głośności kliknij “stop”.
  6. Kliknij Pomoc aby dowiedzieć się jak ustawić głośność systemową w Twoim komputerze

Pomoc

4. Upewnij się czy dobrze założyłes słuchawki !
 
WAŻNE INFORMACJE:
  • Test ten powinien być przeprowadzony w jak najcichszym otoczeniu. Jeśli nosisz aparat słuchowy, zdejmij go na czas wykonywania badania. 
  • Test wymaga szerokopasmowego łącza internetowego. Jeśli transfer jest zbyt mały, możesz usłyszeć przerwy w sygnale. W takim przypadku wynik testu może być mniej wiarygodny
  • Test ten jest tzw. badaniem przesiewowym, którego zadaniem jest dostarczenie ogólnych informacji nt. stanu Twojego słuchu. W celu wykonania precyzyjnych badań diagnostycznych, odwiedź wyspecjalizowaną placówkę.

Jeśli ustawienia Twojego komputera są poprawne, rozpocznij test