Ogólne informacje o urządzeniach wspomagających słuch

Niniejsza strona jest w trakcie rozbudowy. Aktualnie znajdziesz tu jednak zarys zagadnienia, który być może okaże się przydatny.

Aparaty słuchowe

Aparaty słuchowe to urządzenia, których głównym zadaniem jest uczynić dźwięki głośniejszymi dla ludzi niedosłyszących. Należy jednak pamiętać, aby dźwięki nie okazały się zbyt głośne podczas korzystania z aparatów. Współczesna technika, dzięki cyfrowemu programowaniu, umożliwia dokładne dopasowanie aparatu do konkretnego ubytku słuchu, dzięki czemu pomagają one osobom niedosłyszącym w wielu trudnych sytuacjach. Urządzenia te nie są jednak w stanie w pełni przywrócić normalnego słyszenia. Aktualnie dostępna jest szeroka gama aparatów, różniących się zarówno technologicznie, jaki i pod względem wyglądu (designu). Twój protetyk słuchu wyjaśni Ci szczegółowo różnice pomiędzy aparatami i pomoże w wyborze najbardziej odpowiedniego dla Twojego ubytku słuchu.
 

Implanty ślimakowe

Implanty ślimakowe przeznaczone są dla osób z bardzo głębokim ubytkiem słuchu, które nie odnoszą korzyści z użytkowania z aparatów słuchowych. Część implantu wprowadzana jest operacyjnie do ucha wewnętrznego. Proces nabywania implantu ślimakowego jest długotrwały i w całości kierowany przez lekarzy audiologów.

Więcej informacji już wkrótce.