Wizyta w niepublicznej placówce audioprotetycznej

 

Jeśli zdecydujesz się na tą opcję, pamiętaj aby korzystać z usług placówek, które posiadają aktualna umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Podczas wizyty protetyk słuchu prawdopodobnie wykona badania słuchu, podobne do tych, przez które “przeszedłeś/przeszłaś” na wizycie lekarza.

Twój regionalny oddział Narodowego Funduszu Zdrowia udzieli Tobie informacji nt. najbliższych Twojego miejsca zamieszkania pracowni protetycznych, które posiadają aktualny kontrakt z NFZ.

Pamiętaj, że profesjonalny protetyk słuchu powinien zaproponować Tobie różne aparaty słuchowe, w różnych klasach cenowych. Ponadto powinien on udzielić Tobie wyczerpujących informacji nt. korzyści, jak i wyzwań związanych z każdym proponowanym modelem.

Zaleca się, by udać się na wizytę w punkcie protetycznym z osobą bliską, najlepiej z kimś z kim mieszkasz. Osoba ta może okazać się bardzo pomocna w komunikowaniu się z protetykiem słuchu i często zapamięta kwestie omawiana na spotkaniu, o których Ty możesz zapomnieć.

W tej sekcji wyjaśnione zostaną zagadnienia związane z funkcjonowaniem aparatów słuchowych. Znajdziesz tu również informacje na temat korzyści związanych z noszeniem dwóch aparatów.

Powrót do “Zaopatrywanie się w aparat słuchowy”