Dobór aparatu słuchowego

Aparaty słuchowe są dobierane oraz dopasowywane przez audiologia lub protetyka słuchu. Specjaliści zaproponują Tobie kilka modeli aparatów, które przeznaczone się do korygowania Twojego rodzaju i głębokości niedosłuchu.
Zazwyczaj istnieje konieczność wcześniejszego umówienia wizyty specjalisty. Kliknij tutaj , aby dowiedzieć się więcej na temat procesu dopasowania pomocy słuchowej.
 
 
Jeśli badanie wykaże, że masz znaczny ubytek słuchu tylko w jednym uchu, lub w obu uszach – jednak w jednym z nich będzie on o wiele większy – prawdopodobnie powinieneś zaopatrzyć się w jeden aparat słuchowy. Jeśli badanie wykaże znaczący obustronny ubytek słuchu, powinieneś zdecydować się na dwa aparaty słuchowe. Z użytkowaniem dwóch aparatów słuchowych związane są liczne korzyści:
  • Lepsza zrozumiałość mowy w hałaśliwym otoczeniu
  • Wyższa jakość oraz większa naturalność odbieranego dźwięku
  • Lepsza lokalizacja dźwięku, czyli umiejętność słuchowego rozpoznawania położenia źródła dźwięku w przestrzeni
 
 
Bazując na wynikach badań audiologicznych specjalista dobierze taki aparat słuchowy, który zapewni Tobie maksymalną słyszalność dźwięków, zrozumiałość mowy oraz komfort użytkowania.
 
Punkty protetyczne oraz poradnie audiologiczne dysponują wieloma modelami, typami oraz kolorami aparatów słuchowych. Większość z placówek zaproponuje Tobie kilka modeli o różnych właściwościach. Dobór parametrów estetycznych aparatu zależy od indywidualnych oczekiwań pacjenta. Jedni użytkownicy wolą zupełnie dyskretne, niewidoczne aparaty, podczas gdy inni preferują widoczne aparaty w odważnych kolorach i wykorzystują je niczym modne, nowoczesne i ekstrawaganckie gadżety.
 
 
Aby dowiedzieć się więcej nt. dopasowania aparatu w poradni audiologicznej, kliknij tutaj
 
lub
 
Aby dowiedzieć się więcej nt. dopasowania aparatu w niepublicznym punkcie protetycznym, kliknij tutaj .

 

Aby wrócić do menu kliknij tutaj.