Wizyta w poradni audiologicznej

Jeśli zostałeś(aś) skierowany(a) do pracowni audiometrycznej, zapoznaj się z informacjami zaprezentowanymi na tej stronie.
 
Pracownie audiometryczne oraz kliniki audiologiczne są jednostkami wyspecjalizowanymi w diagnozowaniu problemów ze słuchem. W większości przypadków zajmują się również problemami związanymi z narządem równowagi. Specjalista, który zajmuje się tego typu zagadnieniami określany jest jako  otwiera nowe oknaaudiolog .
 
W ogólnym przypadku wizyta w pracowni audiometrycznej składa się z dwóch etapów – wywiadu audiologicznego oraz badania lub badań audiometrycznych. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, audiolog dokona diagnozy stanu Twojego słuchu oraz poinformuje Cię o możliwościach jego leczenia, zaprotezowania i rehabilitacji.
 
Warto zauważyć, ze efektywność i precyzja pracy audiologów znacząco się poprawiła na przestrzeni ostatnich lat. Związane jest to głównie z postępem w technologii urządzeń do badania słuchu, medycynie oraz w pojawieniu się na rynku zaawansowanych, cyfrowych aparatów słuchowych. 
 
Jeśli zdecydujesz się na aparat słuchowy, na proces jego dopasowania może składać się kilka wizyt. Czasem możliwe jest dopasowanie urządzenia wspomagającego już podczas pierwszej wizyty, podczas gdy w innych przypadkach wymagane są co najmniej dwa spotkania ze specjalistą. Osoba zajmująca się doborem i dopasowaniem aparatu słuchowego scharakteryzuje korzyści wynikające z użytkowania tego urządzenia oraz omówi potencjalne trudności w rehabilitacji. 
 
Dowiedz się więcej o dwuetapowym dopasowaniu aparatu słuchowego
Dowiedz się więcej o jednoetapowym dopasowaniu aparatu słuchowego

 

Czego mogę oczekiwać podczas wizyty specjalisty ? 

Powrót do menu