Co powinieneś wiedzieć o Twoim aparacie słuchowym?

• Twój aparat słuchowy powinien być ustawiony tak, abyś nigdy nie doświadczył (-a) uczucia dyskomfortu spowodowanego zbyt głośnymi dźwiękami. Jednakże jeśli uważasz, że po założeniu aparatu dźwięki są zbyt głośne, przy najbliższej okazji powiedz o tym problemie swojemu audiologowi czy protetykowi słuchu. Do czasu wizyty możesz tymczasowo nie korzystać z aparatu słuchowego.

• Po zdjęciu aparatu bądź aparatów słuchowych możesz mieć wrażenie, że docierające do Ciebie dźwięki są bardzo stłumione. Jest to naturalna reakcja. Pamiętaj, że słyszenie przy wspomaganiu aparatem słuchowym jest dużo lepsze aniżeli bez.

Nie skorzystasz w pełni z zalet noszenia aparatu słuchowego jeśli będziesz go używał (-a) tylko okazjonalnie. Po dłuższym czasie użytkowania aparatu Twój mózg przyzwyczai się do nowych, wzmocnionych sygnałów, a aparat stanie się integralna częścią Twojego życia.

• Wiele osób potrzebuje około dwóch, trzech miesięcy aby przyzwyczaić się do noszenia aparatu i móc w pełni cieszyć się z nowej jakości życia.