Wizyta w niepublicznym punkcie protetyki słuchu

Decydując się na wizytę w niepublicznym punkcie protetyki słuchu, postaraj się wybrać placówkę, która jest możliwe najbliższa Twojemu miejscu zamieszkania. Ważnym jest, aby pracownia ta znajdowała się w łatwo dostępnym dla Ciebie miejscu. Pamiętaj, że oprócz doboru i kupna aparatu, najprawdopodobniej będziesz ją dość często odwiedzał(a), np. w celu przestrojenia aparatu, zakupu baterii czy potencjalnej naprawy.
 
Zastanów się więc dobrze, zanim wybierzesz pracownię protetyki słuchu. Klikając tutaj znajdziesz kwestie, które należy rozważyć podczas wyboru pracowni audioprotetycznej. Listę pracowni protetyki słuchu możesz przejrzeć na stronie Polskiego Towarzystwa Protetyków Słuchu .
 
Oprócz lokalizacji pracowni, ważne są również kwalifikacje i doświadczenie pracowników placówki. Nie bez znaczenia jest również ich oferta. Profesjonalne punkty protetyki słuchu zaproponują Tobie kilka aparatów słuchowych, w różnych przedziałach cenowych oraz różnych typów, które będą odpowiednio dobrane do Twojego ubytku słuchu. Protetyk słuchu powinien Tobie wytłumaczyć, jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań i czego powinieneś(powinnaś) oczekiwać po poszczególnych modelach. Pamiętaj, że efekty protezowania i rehabilitacji będą zależeć od Twojego ubytku słuchu, czasu, jaki upłynął od jego stwierdzenia do decyzji o zakupie aparatu słuchowego, typu aparatu oraz Twojego nastawienia do urządzenia wspomagającego słyszenie.  
Pamiętaj też, że na efekty protezowania należy poczekać, zazwyczaj kilkanaście tygodni. Okres ten może się nieco wydłużyć, jeśli dość długo zwlekałeś(aś) z decyzją o zakupie aparatu. Musisz być też świadomy(a), iż aparaty słuchowe nie są „okularami” dla uszu, a proces przyzwyczajania się do aparatu jest dłuższy, niż przyzwyczajenie się do okularów.  
 
Niektóre pracownie protetyki słuchu oferują również wizyty domowe, które są bardzo wygodnym rozwiązaniem np. dla osób, dla których opuszczenie domu, jak i podróż może być problemem. Niemniej jednak, należy pamiętać, że proces dopasowania i diagnostyki będzie o wiele pełniejszy, jeśli odwiedzimy punkt protetyczny, który zawsze jest lepiej wyposażony, niż „zestaw podróżny”, z którym protetyk słuchu może odwiedzić Cię w domu.
 
 Powrót do menu